Co odróżnia Black Hat Hackers od white hat Hackers?

Maciej Ostrowski
Jest wiele sposobów na zarabianie pieniędzy, które umożliwiają kupno mieszkania. Niektórzy pracują przez internet, dzięki czemu nie muszą nawet wychodzić z domu w celu pomnażania swoich przychodów.

 Są zawody zapewniające wysokie wynagrodzenie, dzięki czemu już po paru latach możliwy staje się odbiór techniczny mieszkania i wprowadzenie się do wymarzonych czterech kątów, bez konieczności zaciągania kredytu hipotecznego. Oczywiście trzeba uważać, bo w internecie nie brakuje również zagrożeń, cyberprzestępców.

Uwaga na hakerów

 Niektórzy odkładają pieniądze przez kilka lat, bo marzy im się zakup i odbiór mieszkania. Niestety obecnie nie brakuje także osób nieuczciwych, które tylko czekają na okazję, aby móc przykładowo wyczyścić do zera cudze konto bankowe. Udowodnienie kradzieży i odzyskanie utraconych pieniędzy jest niestety bardzo żmudnym i czasochłonnym procesem. Trzeba być świadomym zagrożeń. Kwestia bezpieczeństwa zawsze powinna być priorytetem. Hakerzy są bardzo doświadczonymi technologicznie użytkownikami sprzętu komputerowego. Wiedzą, jak ominąć rozmaite zabezpieczenia i włamać się do systemu. Stosują również rozmaite sztuczki, dzięki którym uzyskują to, czego chcą. Mogą kogoś wręcz zmusić do podjęcia konkretnych działań, zmanipulować. Kradzież pieniędzy lub nawet tożsamości staje się coraz większym problemem.

Haker nie zawsze zły?

Hakerzy kojarzą się z kryminalistami, ale trzeba wiedzieć, że wyróżnia się ich trzy podstawowe kategorie. Za przestępców uznaje się hakerów black hat hackers. Z kolei white hat hackers są hakerami etycznymi. Ich działania mają na celu zapewnienie ochrony ludziom i systemom komputerowym. Black hat hackers są nastawieni na własny zysk. Działają na niekorzyść innych ze względu na chęć wzbogacenia się. Niektórzy pragną sławy, mają cele przestępcze. Wykradają dane i je sprzedają. Próbują również wyłudzać pieniądze. Zajmują się tworzeniem złośliwego oprogramowania. Z kolei white hat hackers są etycznymi hakerami, czasem nawet naukowcami. Walczą z cyberprzestępstwem. Wiedzą, w jaki sposób wyeliminować luki w zabezpieczeniach i poradzić sobie z atakami Black hat hackers. Umiejętności i techniki obu rodzajów hakerów są bardzo zbliżone, kierują się oni jednak innymi motywacjami.

Zobacz też:  Jak sprawdzić, co było robione na komputerze i kiedy może się to przydać?

Artykuł promocyjnyZobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
tor

Czy przeglądarka Tor jest dobrym rozwiązaniem? Działanie, bezpieczeństwo i wady.

Następny artykuł
jak sprawdzić czy telefon jest zhakowany

Jak sprawdzić, czy telefon jest zhakowany? Dowiedz się więcej na ten temat!

Zobacz też