Jak trwale usunąć historię przeglądanych stron? Sprawdź ciekawe informacje!

Maciej Ostrowski
Jak trwale usunąć historię przeglądanych stron? Nie jest to szczególnie trudne zadanie, choć oczywiście wymaga pewnego stopnia zaawansowania w obsłudze komputera. Można wykorzystać tutaj kilka sposobów. Dowiedz się więcej na ten temat!
jak trwale usunąć historię przeglądanych stron

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem dialloteam.pl

W skrócie

 • Historię przeglądania możesz usunąć z poziomu przeglądarki internetowej, a także korzystając z przeznaczonego do tego oprogramowania lub wiersza poleceń.
 • Jeśli nie chcesz, aby historia przeglądania zapisywała się na twoim urządzeniu, korzystaj z trybu prywatnego w przeglądarce.
 • Pamiętaj, że usunięcie historii przeglądania nie wpływa na dane zapisywane przez odwiedzane przez ciebie witryny.

  Jak trwale usunąć historię przeglądanych stron? Czy jest to możliwe?

  Dla tych, którzy zastanawiają się nad tym, czy możliwe jest wykasowanie z komputera danych dotyczących historii przeglądania, dobrą wiadomością jest fakt, że można to zrobić i nie jest to proces trudny do przeprowadzenia. Trzeba jednak wiedzieć, że informacje są usuwane wyłącznie z twojego sprzętu. Oznacza to, że witryny w dalszym ciągu zapisują dane i mają do nich dostęp. Jak trwale usunąć historię przeglądanych stron i dlaczego warto to robić? Można wykorzystać tutaj kilka metod. Skasowanie historii przeglądania jest praktycznym rozwiązaniem wtedy, gdy komputer jest współdzielony.

  Jak trwale usunąć historię przeglądanych stron i co trzeba wiedzieć?

  Jeśli myślisz o tym, jak trwale usunąć historię przeglądanych stron, możesz wykorzystać tutaj:

  • oprogramowanie,
  • opcje dostępne w twojej przeglądarce internetowej,
  • wiersz poleceń.

  Podstawowym rozwiązaniem jest ręczne kasowanie wskazanych danych przy pomocy ustawień dostępnych w przeglądarce internetowej. Wystarczy zaznaczyć okres, za który chce się usunąć informacje oraz określić konkretny zakres danych, które pragnie się wykasować. W przypadku wiersza poleceń stosuje się komendy, które są wykonywane przez komputer. Sposób postępowania z oprogramowaniem zależy od jego interfejsu i funkcjonalności.

  Zobacz też:  Keylogger – tak można wykryć Twoje hasło!

  Jak trwale usunąć historię przeglądanych stron i po co to robić?

  Osoby, które zastanawiają się nad tym, jak trwale usunąć historię przeglądanych stron, powinny być świadome faktu, że można ograniczyć po prostu jej zapisywanie na komputerze poprzez korzystanie z trybu prywatnego w przeglądarce internetowej. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą później zajmować się usuwaniem takich informacji. W przypadku, gdy chce się mieć w historii przeglądania niektóre wpisy, ponieważ przykładowo uznaje się je za przydatne, pozostaje ręczne kasowanie poszczególnych pozycji z poziomu przeglądarki.

  Jeżeli użytkujesz sprzęt komputerowy wraz z innymi osobami, niejednokrotnie warto zadbać o to, aby nie miały one dostępu do historii przeglądanych przez ciebie witryn. Może się to przydać na przykład, gdy szukasz prezentów dla bliskich i chcesz, by były one niespodzianką.  Zobacz także:
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Poprzedni artykuł
  dlaczego spam jest szkodliwy

  Dlaczego spam jest szkodliwy? Zobacz, jakie zagrożenia są z nim związane!

  Następny artykuł
  jak sprawdzić historię incognito

  Jak sprawdzić historię incognito? Zobacz, czy jest to możliwe!

  Zobacz też