Jak sprawdzić IP czyjegoś komputera i czy jest to trudne? Dowiedz się!

Gabriel Kaczmarek
Jak sprawdzić IP czyjegoś komputera? Zazwyczaj takie informacje uzyskiwane są przez organy ścigania. Samodzielnie również można jednak spróbować ustalić wspomniane dane. Sprawdź przydatne wskazówki na ten temat, które możesz wykorzystać w całościowym procesie!

W skrócie

 • Adres IP komputera niejednokrotnie może być potrzebny na przykład podczas ustalania sprawcy naruszeń.
 • Dane dotyczące IP komputera często są sprawdzane przez organy ścigania.
 • Możesz spróbować samodzielnie ustalić czyjeś IP, jeśli tego potrzebujesz.

  Dlaczego informacja na temat IP komputera może być przydatna?

  Niejednokrotnie ci, których prawa są naruszane przez inne osoby w wirtualnej przestrzeni, zastanawiają się nad tym, jak sprawdzić IP czyjegoś komputera. Taka informacja może być bowiem pomocna w procesie dochodzenia odszkodowania, czy też wymierzenia kary sprawcy. W wielu przypadkach użytkownicy sieci internetowej dopuszczają się między innymi:

  • zniesławienia,
  • naruszenia dóbr osobistych,
  • zniewagi,
  • gróźb.

  Aby można było starać się o rekompensatę, należy dysponować informacjami dotyczącymi naruszyciela.

  Czy samodzielne uzyskanie informacji o IP komputera jest możliwe?

  Zazwyczaj, gdy dochodzi do przestępstw, czy wykroczeń związanych z użytkowaniem sieci internetowej, dane sprawców są weryfikowane przez organy ścigania. Dysponują one bowiem specjalistycznymi narzędziami, które wykorzystują w takich zadaniach. Służby mogą uzyskać dostęp do danych przechowywanych przez operatorów, choć jest to długotrwały proces. Jak sprawdzić IP czyjegoś komputera samodzielnie i czy jest to możliwe? Można wykorzystać tutaj komunikację poprzez skrzynkę poczty elektronicznej.

  Jak sprawdzić IP czyjegoś komputera? Dowiedz się więcej!

  Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak sprawdzić IP czyjegoś komputera, musisz wiedzieć o tym, że może to być spore wyzwanie, gdyż pozyskanie takiej informacji z zastosowaniem poczty elektronicznej wymaga interakcji z daną osobą. Trzeba się z nią skontaktować, ponieważ dopiero wtedy, gdy uzyskasz odpowiedź na wysłaną wiadomość, będziesz mógł ją zapisać na swoim urządzeniu i łatwo odnaleźć tam informacje dotyczące adresu IP. Jest to dosyć problematyczne, gdyż odbiorca może cię po prostu zignorować.

  Zobacz też:  Robak komputerowy – poznaj jeden z najgroźniejszych odmian wirusów! 

  Samodzielne uzyskanie adresu IP czyjegoś komputera może okazać się sporym wyzwaniem. Można jednak spróbować to zrobić. Jeżeli twoje prawa w sieci są naruszane, warto zgłosić to do odpowiednich służb, które mają dość szerokie możliwości działania w tym zakresie.  Zobacz także:
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Poprzedni artykuł
  jak sprawdzić wszystkie hasła wpisywane na komputerze

  Jak sprawdzić wszystkie hasła wpisywane na komputerze? Poznaj wskazówki!

  Następny artykuł
  jak sprawdzić czy komputer jest szpiegowany

  Jak sprawdzić, czy komputer jest szpiegowany? Poznaj przydatne wskazówki!

  Zobacz też