Anonymous Polska – znana grupa hakerska ma też członków w Polsce! 

Maciej Ostrowski
Grupa Anonymous Polska działa już od wielu lat. Ciężko jednak dostrzec efekty jej pracy, ponieważ wszystko odbywa się w świecie cyfrowym. Poznaj bliżej tę grupę!
anonymous polska

Anonymous Polska to ekipa, o której zrobiło się głośno już wiele lat temu. Obecnie również podkreślają swoją obecność poprzez różne akcje antyrosyjskie dotyczące trwającego konfliktu. Dowiedz się więcej!

Czym jest grupa Anonymous Polska?

Jest to grupa hakerska, którą można uznać za zdecentralizowaną. Próżno szukać tutaj jednego, wysuwającego się na pierwszy plan przywódcy. Teoretycznie wszyscy członkowie są sobie równi. Z racji charakteru swojej „działalności” jest to grupa, która nie ma swojego centrum czy siedziby głównej. W przeciwieństwie do wielu innych grup hakerskich, tutaj jasno przyświecają pewne cele. Oczywiście nie wszyscy członkowie stosują się do ogólnie przyjętych zasad. 

Główne założenia 

Grupy hakerskie często są kojarzone źle. Nie da się ukryć, że włamania na serwery i związana z tym kradzież danych to przestępstwo. Jednak Anonymous wyznaje też zasady, które wydają się pozytywne. Chodzi głównie o:

  • walkę z ograniczaniem swobód obywatelskich; 
  • sprzeciwianie się reżimowi w jakimkolwiek wydaniu; 
  • walkę z niesprawiedliwością i atakowanie okupantów niepodległych państw; 
  • demaskowanie afer korupcyjnych; 
  • odkrywanie i publikowanie dowodów na popełnianie przestępstw dokonanych przez polityków i znane osoby ze świata show-biznesu; 
  • ochronę praw zwierząt. 

Grupa, o której tutaj mowa często zaczyna działać w przypadku uprawiania propagandy. Można się było już wielokrotnie o tym przekonać. 

Ataki na rosyjskie serwery i telewizję

9 maja każdego roku Rosja obchodzi Dzień Zwycięstwa. W związku z prowadzeniem konfliktu zbrojnego na terenie Ukrainy Anonymous Polska i haktywiści z innych krajów zdecydowały się na bojkot tego dnia. Akcję nazwano ”Dzień wstydu” i wówczas przejęto sygnał rosyjskiej telewizji publikując przy tym dowody rosyjskich zbrodni. Polscy hakerzy podobno wzięli też udział w hackingu systemu EPG, który w rosyjskiej telewizji wyświetlał informacje o aktualnie nadawanych programach. W efekcie zamiast tego pojawiał się komunikat “na waszych rękach jest krew ukraińskich matek i dzieci”. 

Zobacz też:  Spyware — co to jest? Jak unikać wszelkich programów typu malware na komputerze? Oprogramowanie szpiegujące — jak wykryć?

Współpraca z Lulzsec? Tylko jednorazowo

Grupa Lulzsec jest, a w zasadzie była drugą najbardziej rozpoznawalną grupą haktywistów internetowych. W przeciwieństwie do Anonymous Polska ta grupa nie ma żadnej idei. Ich ataki często były robione dla żartów lub z chęci zemsty czy wyrządzenia szkody. Lulzsec wielokrotnie było potępiane przez Anonimowych. Wyjątkiem była jedna wspólna akcja, która miała na celu zaatakowanie nowej grupy zwanej Antisec. Składała się ona z byłych, nieetycznie działających hakerów z grup Anonymous oraz Lulzsec. Ostatecznie grupa Lulzsec się rozpadła po aresztowaniu jej szefa, którym był Hector Monsegur “Sabu”. Natomiast organizacja Anonymous działa prężnie do tej pory i ostatnio bardzo często podkreślają swoją obecność w sieci.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
lulzsec

Lulzsec – hakerzy atakujący CIA i FBI. Dlaczego ta grupa upadła?

Następny artykuł
charlie crp

Stopień alarmowy Charlie-CRP - co to jest? Czym wyróżnia się 3 stopień alarmowy? Kiedy się go stosuje i czym różni się od Bravo?

Zobacz też