Porada dla iPhonowców - szybkie zabezpieczenie przez exploitami

Ta mała rada to prosty hack, który pozwoli Ci zabezpieczyć Twój telefon.

Jest jedna mała rzecz, którą użytkownicy iPhone powinni robić co kilka dni i jest bardzo prosta do wykonania. Nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania, nie zmusza do gimnastyki, a jednocześnie sprawia, że iPhone będzie działał szybciej i uchroni przed zdalnymi exploitami. Czasy się nie zmieniły tak bardzo. Kiedyś można było znaleźć setki porad, a dzisiaj każdy chce na nas zarobić, udzielając nam płatnych wskazówek na temat tego, jak przyspieszyć działanie komputera lub powstrzymać wycieki danych. Istnieją także fora poświęcone szybkości i bezpieczeństwu urządzeń, ale większość rad jest jednym słowem głupia. Oczywiście standardowo chcę pokazać, że jednak mam gest i daję wam coś zupełnie za darmo, ale po kolei.

Coraz częściej kupujemy iPhony i kiedyś byłem przeciwnikiem rozwiązań Apple, ale od kiedy sam posiadam iPhone, to bardzo polecam te urządzenia. Bezpieczeństwo mojego iPhone jest dla mnie oczywiście bardzo ważne. Po przejrzeniu kilku forów internetowych, uznaję, że dla bezpieczeństwo mojego telefonu także jest ważne i że czasami denerwuje mnie, jak mój iPhone się zachowuje i dlaczego jest taki wolny. Okazuje się, że te same problemy posiadają także inni posiadacze tych urządzeń. Po zrobieniu pewnych badań jestem pewny, że pytanie o wydajność iPhone pojawia się kilkanaście razy częściej niż o wydajność telefonów z Androidem. Dodatkowo użytkownicy iPhonów bardzo się obawiają, że ich dane wpadną w niepowołane ręce.

Więc dla wszystkich zdesperowanych użytkowników cacuszek Apple mam jedną bardzo prostą poradę, która pomaga nie tylko przyspieszyć swojego iPhone, ale także zabezpiecza go przed cyberprzestępcami. Otóż co jakiś czas po prostu restartujmy nasze urządzenia. Proste, prawda? Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ restart telefonu nie tylko czyści systemową pamięć operacyjną, ale także przygotowuje urządzenie do wykonania większej pracy. Dodatkowo pozwala pozbyć się większości zdalnych exploitów. Proste, prawda? iPhone można zrestartować w czterech prostych krokach:

  • Krok 1: Jeśli masz Face ID, naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny oraz dowolny przycisk głośności, aż pojawi się suwak wyłączania. Alternatywnie, jeśli masz Touch ID, naciśnij i przytrzymaj górny lub boczny przycisk, aż pojawi się suwak wyłączania.
  • Krok 2: Przesuń suwak w prawo.
  • Krok 3: Poczekaj, aż urządzenie się wyłączy, a następnie uruchom je ponownie, naciskając i przytrzymując górny lub boczny przycisk, aż pojawi się logo Apple.
  • Krok 4: Wprowadź swoje hasło, aby aktywować Face ID / Touch ID.