Activision padło ofiarą ogromnego ataku hakerskiego

Przestępcy przejęli aż 500 000 kont graczy Call Of Duty.

Firma Activision padła niedawno ofiarą jednego z największych ataków w swojej historii. Do ataku na Activision doszło 20 września, a więc całkowicie niedawno. Serwis eSports Dexerto poinformował, że w wyniku ataku hakerów mogło zostać przejęte aż 500 000 kont graczy Call of Duty. Jest to jedno z największych naruszeń w całej historii Activision.

Serwis Dexerto podał, że przestępcy upublicznili dane logowania do kont Activision, jednocześnie zmieniając wszelkie dane kont, aby uniemożliwić ich łatwe odzyskanie w najbliższej przyszłości, a wiec jeżeli mieliście konto i graliście w Call Of Duty lub produkty podobne, to możecie mieć problem z dostępem do swoich kont. Jednocześnie Dexerto uważa, że wszyscy gracze, których dotyczy atak, powinni zostać powiadomieni o konieczności zmian danych do logowania na swoim koncie.

Już nie chodzi o to, że prawie 500 000 kont wyciekło i zostało upublicznionych, ale przede wszystkim o to, że przestępcy zmieniają szczegóły kont, co zapobiega ich odzyskaniu.

Naruszenie danych w Activision zostało po raz pierwszy zgłoszone przez użytkownika oRemyy za pomocą Twittera, a później zostało także potwierdzone przez inne portale gammingowe, takie jak TheGammingRevelotion lub Prototype Warehouse. GamingRevolution ujawniło, że cyberprzestępcy odpowiedzialni za włamanie podobno ujawniają i zmieniają dane na 1000 kont co 10 minut.

W tej chwili nie wiadomo, w jaki sposób hakerzy włamali się na konta graczy oraz czy była to poważna podatność w systemie Activision, czy po prostu inny rodzaj ataku. Mimo wszystko zalecamy wszystkim graczom Call Of Duty jak najszybszą zmianę hasła do konta.

Zaleca się graczom jak najszybszą zmianę hasła do konta.

Powinniście także odłączyć swoje konta Battlenet, PSN, Xbox lub inne powiązane z kontem Activision, aby je również chronić. Jeśli macie również zapisane szczegóły płatności, możesz spróbować je również usunąć . Niestety, konta Activision nie mają uwierzytelniania dwuskładnikowego. Będziecie musieli po prostu obserwować swoje konto pod kątem wszelkich większych zmian i modlić się, żeby tym razem nie padło na was.